

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 787.4 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 20 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 50 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Accuracy | 0.002 % |
| Series Resistance | 50 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$1.02883
Ext.Price$1.02883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.02883 | $1.02883 |
| 10 | $0.86064 | $8.60640 |
| 25 | $0.79152 | $19.78800 |
| 50 | $0.72795 | $36.39750 |
| 100 | $0.66949 | $66.94900 |
| 300 | $0.64575 | $193.72500 |
| 500 | $0.62284 | $311.42000 |
| 1000 | $0.60179 | $601.79000 |
